Podieľaj sa na lepšej budúcnosti vďaka hackathonu
Podieľaj sa na lepšej budúcnosti vďaka hackathonu

Nerád chodíš okolo horúcej kaše, máš veľa kreatívnych nápadov a rád o nich rozprávaš druhým? V tom prípade si naša krvná skupina pre nadchádzajúci Open API Hackathon, ktorý pripravujeme v spolupráci s Reiffeisen Bank International, Elevator Labom Tatra Banky & HubHub, 18.-20. septembra v Bratislave.

Čo je Hackathon?

Hackathon, taktiež známy aj ako hack day, codefest, či hackfest, je akcia rozdelená do niekoľkých dní alebo ohraničená časovým horizontom. Vo veľmi všeobecnom ponímaní, cieľom tejto snahy je prísť v čo najkratšom čase s čo najefektívnejším riešením vytýčeného problému. 

Stretneš ľudí z oboru, programátorov, dizajnérov, vývojárov, expertov a mnoho ďalších. Vaša úloha? Spoločnými silami analyzovať problém, urobiť prieskum, ponúknuť riešenia a to všetko zabaliť do funkčného celku, ktorý odprezentujete pred porotou. 


Premýšľaš, že by si sa zúčastnil, ale čo z toho budeš mať ty?

Skvelá otázka. Hackathony sú akcie o obojstrannej komunikácii a cieľom nie je ani tak jeho koniec ako cesta, ktorá k nemu vedie. Nové priestory, noví ľudia a nové výzvy ťa nútia premýšľať nad vecami inak, vytrhnúť sa zo stereotypu bežných dní a začať na všetko pozerať z iného uhľa pohľadu.

Nie je to len o tom dávať, ale aj prijímať. Prídeš na nové myšlienky, riešenia a spoznáš názory iných, ktoré môžu pomôcť dotvárať tie tvoje alebo opačne. Môžeš sa zviditeľniť, networkovať s ľuďmi, ktorých by si možno za bežných okolností nestretol a priučíš sa projektovému manažmentu a projektovej exekúcii v IT sfére. 


Naučíš sa na veci pozerať inak

Typický hackathon je ohraničený 24 alebo 48-hodinovým oknom. Na svojej ceste za riešením problému vytvoríš tímy spolu s ostatnými účastníkmi a spoznáš nových ľudí, ktorí sa neskôr môžu stať potencionálnymi kontaktmi. Noví ľudia, nové pohľady na vec podporujú kreativitu a o to pri hackatonoch ide. Treba si ale švihnúť, čas beží.

Možno to znie stresujúco, ale opak je pravdou. Tak ako v reálnom živote, tvoj tím bude pozostávať z ľudí s rôznymi špecializáciami a úrovňami skúseností. Podmienky možno nebudú vždy ideálne a času nekonečne veľa, ale práve o to ide - prekonať samého seba a vyťažiť zo situácie maximum.Nápad je len prvý krok

Fungujúci tím, ktorý sa dopĺňa je len polovicou úspechu. Tou druhou je racionálna exekúcia. Nájsť správnu mieru medzi funkciou a formou vášho projektu je niekedy výzva sama o sebe. Nech je to akokoľvek, cieľ zostáva rovnaký - váš prototyp musí priniesť rozumné riešenie problému a byť použiteľný v každodennom živote. Firmy prihliadajú primárne na tie prototypy, ktoré sú nielen šikovne navrhnuté, ale s rovnakou ľahkosťou sa dajú aplikovať v čo najkratšom časovom pásme.


Ukáž čo je v tebe

Hľadáme tímy, pre ktoré sú problémy výzvou a radi trávia čas hľadaním riešenia. Ukáž čo dokáže tvoj tím, už v septembri, na Open API hackathone pod vlajkou Raiffeisen Bank International a Elevator Labu Tatra Banky. 

Naše priestory pojmú približne 100 účastníkov a 2 najlepšie tímy čaká aj finančné ohodnotenie v hodnote 5000 EUR + 5000 EUR. Nechýba taktiež možnosť spolupráce na implementácii svojho výherného riešenia s RBI. Tieto tímy budú mať k dispozícii dva smery na tému open banking:

  • Future of payments: Ako by sme mohli navrhnúť novú a inovatívnu platobnú skúsenosť vďaka využitiu Open Banking možnosti?
  • Make the world great again: Ako navrhnúť hodnotiaci nástroj založený na dostupných API, vďaka ktorému môžu firmy sledovať udržateľnosť svojich zákazníkov a transakcií, ktoré spolu realizujú?

Zvyšok informácií k akcii a registračný formulár hľadajte na tomto linku

Ak máš nejaké otázky, kontaktuj nás prostredníctvom [email protected].  

Najčítanejšie blogy

Ako si v práci vyjednať vyšší plat? Rady pre ajťákov

Ako si v práci vyjednať vyšší plat? Rady pre ajťákov

Koľko si pýtať pri dohadovaní pláce, ako si to odôvodniť a na čo nezabudnúť myslieť.

Roman Varga
pred 2 dňami
11 tipov na boj s prokrastináciou

11 tipov na boj s prokrastináciou

Zopár malých hackov, ktoré ti pomôžu s tvojím veľkým problémom.

ariva
pred 2 dňami
Prepoistiť sa do inej zdravotnej poisťovne sa dá do 30. septembra. Stojí to za to?

Prepoistiť sa do inej zdravotnej poisťovne sa dá do 30. septembra. Stojí to za to?

Komu sa oplatí zmeniť zdravotnú poisťovňu a čo si pri tom všímať.

ariva
pred týždňom